BELIEVE
…get JOB EASILY…

Info

Dôležité informácie pre záujemcov

Ako dlho trvá umiestnenie?

Umiestnenie závisí od:

- aktuálneho dopytu zamestnávateľov a agentúr
- Vašich pracovných skúseností, jazykových znalostí a možností

Pokiaľ reagujete na konkrétnu aktuálnu pracovnú ponuku a Vaše podmienky sa zhodnú s požiadavkami zamestnávateľa, môžete odísť v priebehu najbližších pracovných dní.


Počas pracovného pobytu v zahraničí zistím, že práca, ktorú vykonávam, nie je podľa mojich predstáv, alebo mám iný dôvod vrátiť sa domov.

Každého kandidáta, ktorému príde konkrétna pracovná ponuka, na osobnom stretnutí informujeme o pracovných podmienkach.

Poskytneme Vám informácie o:

- kultúre krajiny, aby ste sa vyhli "kultúrnemu šoku"
- náplni práce, nadčasoch
- prostredí, v ktorom budete pracovať
- všetkých pracovných podmienkach

Každý potrebuje nejaký čas na adaptáciu v cudzej krajine. Musíte myslieť na to, že keď pracujete v zahraničí, ste to Vy, kto sa musí prispôsobiť k inej kultúre! Žiadna krajina, ani jej obyvatelia sa neprispôsobia Vám!

Ak chcete pracovný pomer ukončiť skôr ako je uvedené v pracovnej zmluve, musíte postupovať podľa pracovno - právnych predpisov krajiny.


Čo sa stane, keď v zahraničí ochoriem?
Väčšina zamestnávateľov zabezpečuje zdravotné poistenie, ktoré Vás chráni od prvého dňa Vášho pracovného pobytu.


Chceme vycestovať do zahraničia ako pár, aké máme šance vycestovať a pracovať spolu?
Dostávame ponuky aj pre páry, ale väčšinou je tam dlhšie čakanie na pracovnú ponuku.

Väčšinou však zamestnávateľ posudzuje každého kandidáta osobitne podľa pracovných skúsenosti a znalostí. Naša skúsenosť je, že čím väčšie podmienky si naši kandidáti kladú (napr. chcem pracovať len s priateľom/kou, chceme bývať len spolu, ...), tým sa ich šance na ich umiestnenie zmenšujú.

Nakoľko nám však chodia denne nové a nové pracovné ponuky, s novými požiadavkami, Believe Slowakei s.r.o. urobí všetko preto, aby sme našli vyhovujúcu ponuku aj pre Vás.


Prečo sú programy vekovo a jazykovo obmedzené?

Vek, jazyk alebo aj iné požiadavky určuje zamestnávateľ alebo právny predpis konkrétneho štátu. Z týchto dôvodov pri každom type pobytu sú tieto požiadavky uvedené v popise ponuky z dôvodov, že nechceme prijímať prihlášky od záujemcov, o ktorých vieme, že ich nedokážeme umiestniť.


Som v čase prihlásenia zamestnaný, môžem podať výpoveď?

Žiaľ vopred nemôžeme určiť za aký čas vám umiestnenie nájdeme, ani to, že umiestnime každého kandidáta podľa svojho očakávania. Je to z dôvodov, že nikdy vopred nedokážeme presne odhadnúť situáciu na pracovnom trhu v čase Vášho plánovaného odchodu. Po ponúknutí pracovnej ponuky bude zahraničný zamestnávateľ obyčajne požadovať nástup do práce v priebehu 1-2 týždňov, preto doporučujeme o Vašich plánoch svojho zamestnávateľa vopred informovať.


Aká je minimálna mzda vo Švajčiarsku?

Poľnohospodárstvo – Fixná min.mzda 3210,-chf/mesiac

Minimálna mzda vo Švajčiarsku v sektore  poľnohospodárstvo je 3210,-chf/mesačne. Čistá mzda vyplácaná zamestnancovi na účet závisí od toho, či pracovník býva a stravuje sa u farmára, alebo má vlastné bývanie a stravuje sa na vlastné náklady. V prípade, že bývate u farmára, sa väčšinou pohybuje čistá mzda v rozmedzí od 1700,- do 2200,-chf v čistom. Záleží to od toho, či vám farmár vypláca aj odrobené nadčasy za daný mesiac, časť dovolenky na ktorú máte nárok a aj od toho, koľko si strháva za ubytovanie a stravu. Bežne si farmári zrážajú zo mzdy 990,-chf mesačne za stravu a ubytovanie. Ďalej nasledujú odvody ako zdravotné, sociálne, dôchodkové a nemocenské poistenie. Ubytovanie na farmách je riešené tak, že ste ubytovaný priamo u farmára v jeho dome, kde máte vlastnú izbu a spoločnú kúpelňu a kuchňu, alebo bývate v unimobunke umiestnenej vo dvore na danej farme, kde pracujete.


Stavebníctvo – Hodinová mzda  od 30,50chf/hod - Temporär

Stavebné pracovné pozície sú vo Švajčiarsku spravidla lepšie zaplatené, ako napr. práca v poľnohospodárstve. Na stavebné pracovné pozície sú kladené aj väčšie požiadavky zo strany zamestnávateľov vo Švajčiarsku. Je potrebné sa vedieť dorozumieť v nemeckom jazyku na komunikatívnej úrovni a mať niekoľkoročnú prax vo vašom obore. Pozície, ktoré vám vieme zabezpečiť sú napr.: Žeriavnik, Lešenár, Zvárač(najmä Hlinníka), Elektromontér, Elektrikár, Vodoinštalatér-Kúrenár, Montér Sanity-systém Geberit, Murár, Stolár, občas aj pomocné práce. Pracujete pre našu partnerskú švajčiarsku agentúru, ktorá Vám platí hodinovú mzdu. Nástupný plat sa pohybuje vo väčšine stavebných profesií od 30,50chf / hodina. Záleží však najmä od Vašej šikovnosti a rokov skúseností a ľahko sa vaša hodinová mzda vyšplhá aj na 35,-chf/hod. Pre skúsených žeriavnikov s niekoľkoročnou praxou  vieme dojednať aj mzdu 40,-chf/hodinu. Počet hodín závisí od daného mesiaca a od pracovných dní. Na stavbe sa pracuje 9 hodín denne. Príklad:mesiac August 2017: 22prac.dní krát 9 hodín je 198hod. 198×30,50=6039,-chf Brutto. Z hrubej mzdy sa odrátavajú odvody ako daň z príjmu, 1 a 2 dôchodkový pilier,  sociálne poistenie, poistenie v nezamestnanosti a v čistom vychádza mzda zhruba 4500,-chf. Z tejto mzdy si musíte sami zaplatiť zdravotnú poistku cca.200,-chf a ubytanie cca.600,-chf/mesiac. Samozrejme že sa sami staráte o stravovanie, nákupy a dochádzku do práce vlastným autom alebo vlakom. Švajčiarsky zamestnávtelia sú Vám povinný platiť aj rodinné prídavky na vaše deti. Je to 200 až 250,.chf mesačne na jedno dieťa, suma záleží od kantónu kde pracujete.


Zdravotníctvo – Zdravotná sestra/ Dipl. zdravotná sestra

KVALIFIKOVANÉ ZDRAVOTNÉ SESTRY DO ŠVAJČIARSKA
Náš klient má exkluzívnu ponuku pre všeobecné zdravotné sestry ale aj najrôznejšie sesterské špecializácie, interné a chirurgické obory, psychiatriu, dialýzu, geriatriu a pod. JAZYKOVÉ ZNALOSTI Pokročilá znalosť nemeckého jazyka slovom aj písmom("Hochdeutsch") = dosiahnutá úroveň B1 – B2


VÝHODY PRE VÁS

lukratívne platové ohodnotenie

exkluzívne pracovné prostredie

kariéra v jednom z najkvalitnejších systémov zdravotnej starostlivosti na svete

kontaktná osoba zo SR

možnosť ďalšieho vzdelávania

možnosť presťahovať sa spolu s rodinnými príslušníkmi

asistencia zamestnávateľa pri vybavovaní pracovného povolenia, zdravotného poistenia

možnosť vycestovať do Švajčiarska, spoznať zamestnávateľa, pracovné prostredie, ubytovanie

Mzda 4700 - 7000 EUR. Nástup Dohodou - celý postup pred prijatím do zamestnania môže trvať od 1 - 3 mesiacov.

Doba zamestnania Dlhodobo. Ide o prácu na trvalý pracovný pomer s možnosť presťahovať sa do Švajčiarska. Pracujete 43-45 hodín týždenne, na zmeny.


Dôležité www.stránky vo Švajčiarsku

www.comparis.ch (Zdravotné poistenia, Poistky na autá, Hľadanie  bývania)
www.tutti.ch (Zariadenie do bytu, Ojazdené autá)
www.immoscout24.ch  www.autoscout24.ch  www.ricardo.ch

Úvod      |      Pracovné ponuky      |      Info      |      Poplatky      |      Kontakt / Registrácia

Úvodná stránka     |     Pracovné ponuky     |     Hľadám prácu     |     Poplatky     |     Kontakt / Registrácia

Believe Slowakei s.r.o
Pruské 293
018 52 Pruské

Mobil:
SK +421 915 649 680
CH +41 77 44 90 512     

E-mail:
info@believesk.sk

Copyright © 2017 believesk.com. Všetky práva vyhradené.

Revaro